Giriş yapmadınız.

Hasan_Sinan

Moderatör

• "Hasan_Sinan" bir erkek

Meslek: Uzman Pazarlamaci

Hobiler: Okumak Okumak Okumak

• Özel mesaj gönder

41

28.08.2010, 12:40

CihanKoc kardes o zaman sende ussülsüzlük yapiyorsun bunu bize empoze etmekle. Sen bunu direk gazeteye sikayet edeceksin ve aciklama isteyeceksin. Eminim bir cecap bulursun. Bizi baglayacak bir karar cikmadiki zaten velveleye verelim bu meseleyi. Sen direk gazeteye yaz..
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

42

28.08.2010, 12:45

Peki Hasan abi. bu meselede söyleyecek sözüm bitmiştir. Cemaat olarak kusur ve hataları başa vermedikçe daha çok bölüneceğiz. Baştakiler de koltuk sefası yapmaya devam edecekler. Biz de burada birbirimizi yiyeceğiz. Aaah ah! Ben de bazıları gibi cemaat meselelerine karşı umursamaz olabilsem keşke. Ama ne yapıyım vicdanım el vermiyor , haksızlığa karşı sessiz kalamıyorum :(

Bu arada @furkan1907 kardeşim teşekkür ederim. @ruhefza bana husumet beslediği için suizanla bakıyor sözlerime. Ben de açıklamamı yaptım sadece.
Allah, yar yar... (Cem Karaca'nın vefatından önce yazıp söylediği son şarkısı)

Hasan_Sinan

Moderatör

• Özel mesaj gönder

43

28.08.2010, 12:50

Alıntı

NOT: Ağabey, abla ve kardeşlerimden şahsi ricada bulunmak istiyorum. Gördüğünüz üzere umumi meşveretin dahi içinden çıkamadığı bu referandum meselesinde tercihlerimizi kendimize saklayalım. Çünkü kantarın topuzunun ayarını kaçırıp birbirimizi kırabiliyoruz. Herkesin aklı fikri ve kendine ait hayat görüşü var. Lütfen referandumla ilgili rey ve fikirlerimizi kendimize saklayıp müsbet konuları gündeme getirelim. Bu şahsi bir ricaydı ve ben bu şekilde hareket edeceğim...
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

44

28.08.2010, 12:51

Usulsüz veya değil. Bence burda bunu daha fazla uzatmanın manası yok. Burda tartışmanın fayda mı zarar mı getireceğini iyi düşünmek lazım.Burdaki karşılıklı mesajlardan ellerini oğuşturup sevinenler de mutlaka vardır. Bunun yerine bulunduğumuz yerdeki meşveretlerde konuşulup ordan bölge meşveretine, daha sonra genel meşverette dile getirilmesi sağlanabilir.
"Milletimin imanını selamette görürsem cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım,.."
Bediüzzaman said Nursi

45

28.08.2010, 12:55

Bunun yerine bulunduğumuz yerdeki meşveretlerde konuşulup ordan bölge meşveretine, daha sonra genel meşverette dile getirilmesi sağlanabilir.
Evet. Ben de bunu savunuyorum. Ama cemaatin %90'ı hala "herkes kendi kafasına göre hareket etsin" kararının umumi meşveret kararı olduğunu sanıyor. Ben de en azından foruma girenlerin gerçeği öğrenmesini istedim. Bunda kötü olan ne var ki?
Allah, yar yar... (Cem Karaca'nın vefatından önce yazıp söylediği son şarkısı)

46

28.08.2010, 13:00

Fikrinizi elbette ki söyleyeceksiniz. Sadece tartışmanın uzamasını istemedim. Çünkü kalp kırıcı mesajlar oluyor. Referandum için birbirimizi kırmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bunun sizin şahsınıza değil genel olarak söylüyorum. Bu benim acizane düşüncem.
"Milletimin imanını selamette görürsem cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım,.."
Bediüzzaman said Nursi

47

28.08.2010, 13:14

Yani 12 Eylülün bir taşını yerinden oynatmak dahi bizim için iyi olmalıdır.

12 Eylül'ün oynayacak taşının yerine, o taştan daha beteri konmaya çalışılıyorsa?

• "ıspartalı" bir erkek

Meslek: Ticaret

• Özel mesaj gönder

48

28.08.2010, 18:06

Taslar oynarsa...

Taslar yerinden oynatildiginda yikilmazsa mukavemet bulur, aralardaki bosluklar da kapanir, artik beser gücüyle yerinden bile oynatilamaz hale gelir (Allahu a'lem)

Rabbim bizlere rahmetiyle muamele eylesin. Amin
Zaman ihtiyarlandıkça, Kur'an gençleşiyor.

49

28.08.2010, 20:17

Taslar yerinden oynatildiginda yikilmazsa mukavemet bulur,

İşte bunu anlayacak ferâset lâzım!

8 yıldır yetmemiş gibi..

• "yrd_doç" bir kadın

Meslek: öğrenci

Hobiler: davam!

• Özel mesaj gönder

50

01.09.2010, 23:03

tam isabet!

gazeteyi detaylı takip edenler iyi bilir yine tam yerinde bir karar. ne kadar kararlı ve istikametli yürüdüğümüzü bir kez daha toplumu kışkırtmak ve kamplaştırmaktan paye alan komitelere gösterdik. cümle alem bilsin ki şahs-ı manviye dayanan sırtımız yere gelmez kimseye kendimizi kullandırtmayız. ve en büyük protestoyu da böyle müsbet hareketle böyle istikararla gösteririz.

51

02.09.2010, 02:56

bir şey sorabilir miyim. merak ediyorum gerçekten.
yeni asya demokrat çizgide ve demokrat partiyi dolaylı ya da doğrudan desteklediği halde şu an demokrat parti'nin aldığı hayır verme kararını niçin desteklemiyor. çünki yeni asya her daim demokratların savunucusu ve destekçisi olmadı mı?

52

02.09.2010, 07:35

yeni asya demokrat çizgide ve demokrat partiyi dolaylı ya da doğrudan desteklediği halde şu an demokrat parti'nin aldığı hayır verme kararını niçin desteklemiyor. çünki yeni asya her daim demokratların savunucusu ve destekçisi olmadı mı?

Şahsi fikrim şu yöndedir;

Yeni Asya'nın takındığı tutumun tanımı; Bir toplumun, uzerinde cogunlukla mutabakata varması gereken Ana-yasasını(yeni paketi), nifak aracı haline getirmemektir.
Bu tutumu prensip edinen--Evet veya Hayır-- diyen kişiler/siyasi partiler, bu hakkaniyet ölçüsüne riayet etmiş olurlar. Demokrat Parti kararını Hayır olarak belirlemiş ve bununla birlikte bu prensibi elinden bırakmamışsa
Yeni Asya'nın desteğini alıyor demektir. Zaten,bu hakkaniyetli tavır, gazetenin, bu hassas süreçte izlediği yayın çizgisine de yansımıştır. Iman'in bir hassası olan hurriyet meselesini Evet -Hayır kıskacına almadan, gündemde tutmaya devam etmektedir. Ve bu iyi birşeydir.İhtiyacımız olan da budur.Genel resme bakılırsa, ne kadar önemli bir tutum olduğıu daha iyi anlaşılır.

Hasan_Sinan

Moderatör

• Özel mesaj gönder

53

02.09.2010, 15:37

Biz bu karari almakla demokrasiyi savunduk.

- Herkes vicdanin sesini dinlesin - YeniAsya´nin sesi kerhen evet -

54

02.09.2010, 23:48

Biz bu karari almakla demokrasiyi savunduk.

- Herkes vicdanin sesini dinlesin - YeniAsya´nin sesi kerhen evet -

Yok böyle birşey, bunu nerden çıkardınız?

Kendi adınıza konuşabilirsiniz, Yeni Asya adına diyemezsiniz bunu.

"Herkes kararında serbest" demenin ne olduğunu anlamayacak ne var?

"Kerhen evet" meselesi herhangi bir istişare kararına dayanmayan, aceleyle yazılmış bir yazının sadedinin nasıl bağlanacağının bilinememesinden ötürü düşülen bir nottu sadece.

Zaten bu istişare, bu "kerhen evet"in karıştırdığı kafalara yol göstermek için yapıldı.

Ama bakıyorum istişare kâr etmiyor, şahsi görüşler "istişareye" mâl ediliyor.

İşte bu vebaldir.

55

02.09.2010, 23:51

Yeni Asya'nın takındığı tutumun tanımı;

Bir toplumun, uzerinde cogunlukla mutabakata varması gereken Ana-yasasını(yeni paketi), nifak aracı haline getirmemektir.

Uzun sözün kısası!

Hasan_Sinan

Moderatör

• Özel mesaj gönder

56

03.09.2010, 00:39

Sessiz kalmak fikih acisindan ne demek?

Hayir demiyoruz!

Geriye ne kaldi?

Ya evet yada referanduma gitmemek.

Gitmemek ise bize yakismaz!

Ben mutlu degilim evet demekle ama secenekler ortada..

57

03.09.2010, 00:59

"Herkes kararında serbest" demenin ne olduğunu anlamayacak ne var?

Bu şu demek:

• İsteyen evet der
  • İsteyen hayır der
  • İsteyen de hiç gitmez sandığa.

Bu kadar açık ve net..

Yani bu şıklardan herhangi biri tek başına Yeni Asyanın tercihi değil demek!

Hasan_Sinan

Moderatör

• Özel mesaj gönder

58

03.09.2010, 01:02

Ne cikarsa Allah hayr eylesin..

59

04.09.2010, 15:58

Hangi sahsiyetler evet kimler hayir diyecegi zaten kesin.

Bu tür yorumlar yapmaktan uzak durmak lazım.

Tarafsızlık bu değil.

60

04.09.2010, 17:51

Birşeyide atlamayalım BDP. yaptığı açıklamada biz oy kullanmayarak protesto ediyoruz her kullanılmayan oy'' bizim'' oyumuzdur dedi!
İstişare kararı serbest bıraktığına göre evt te kullansak hayır da vebali yoktur neyi tartışiyoruz anlamadım...

Bu konuyu değerlendir