You are not logged in.

-»(¯`v´¯)-»Muhabbet Fedaileri artık "Tapatalk" ile cebinizde...-»(¯`v´¯)-»
iPhone veya Android tabanlı cep telefonu kullanıyorsanız, AppStore / Market üzerinden "TAPATALK" uygulamasını indirip kurduktan sonra çalıştırın ve "Muhabbet Fedaileri" diye aratın. Tapatalk ile Muhabbet Fedaileri Forum artık cebinizde...

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, October 21st 2007, 7:16pm

Namaza Öncesi ve sonrası okunan dualar nelerdir?

Selamun Aleykum Öncelikle...

Sitenize daha 2 dk olmadı üye olalı.Ben 3 senedir namaz kılıyorum ama namazdan önce ve sonra yapılan duları bir türlü öğrenemedim.Birazda utandım sormaya 3 senedir nazma kılıyosun bilmiyosun hala falan derler diye.

Ezan Sonrası okunan dua , namaza bitiminde okunan dua , tesbih öncesi okunup sonra üflenen bir dua var o dua , tesbihten sonra okunan dua ve genelde camilerde tam sonda okunan bir sure var galiba onları sırasıyla yazabilecek var mı?

Allah Razı Olsun

2

Sunday, October 21st 2007, 7:29pm

ve aleykümselam,
Arapça yazıları (Kur'an ve dualar gibi) okuyabiliyor musun?
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

3

Sunday, October 21st 2007, 7:31pm

Maalesef bilmiyorum Latin Harfleriyle yazılı şekli varsa sevinirim.Hele birde Türkçe manaları varsa çok şahane olur.

4

Sunday, October 21st 2007, 8:16pm

Ezandan sonra okunan:
Allahümme Rabbe hâzihi'd-da'veti't-teammeti ve's-salati'l-káime,
âti seyyidenâ Muhammedini'l-vesîlete ve'l-fedıyle , ve'd-derecete'r-rafia
veb'ashü makamen mahmudenillezi veadteh, inneke lâ tuhlifu'l-mîad.Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak namazın Rabbi Allahım! Efendimiz Muhammed'e vesîleyi ve fazîleti ve yüksek dereceyi ver, onu, kendisine vaadettiğin makâm-ı mahmûda ulaştır, şüphesiz sen vaadinden dönmezsin.

bu linkte seslendirmesi var
http://www.namazzamani.net/turkce/namaz_dualari_flash.htm
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

5

Sunday, October 21st 2007, 9:35pm

Tesbih çekmeden önce okunup üflenen duaya Ayet-el Kürsi deniliyor.[img:400:197]http://tanerdemir695.sitemynet.com/mynet_resimlerim/ayet_el_kursi.gif[/img]

Okunuşu:

- Allahu lâ ilâhe illâ hu, elhayyul kayyum, lâ te'huzûhu sinetün velâ nevm, lehu mâ fiys semâvâti ve mâ fiylard, men zelleziy yeşfeu indehu illâ biiznih, yâ'lemu ma beyne eydiyhim ve ma halfehüm, velâ yuhıytune bişey'in min ilmihî illâ bimâ şa', vesiâ kürsiyyühüs semâvâti vel arda, velâ yeuduhu hıfzuhuma, ve huvel âliyyül azıym'.

Anlamı:

ALLAH ki, Tanrı yoktur ancak O vardır, diridir ve kendi kendine kâimdir; ne uyuklaması ne de uyuması sözkonusudur; yerde ve göklerde ne varsa O'nun içindir; O'nun katında kim şefaat edebilir ki izni olmaksızın; bilir önlerinde ve arkalarında olanların hepsini; izni olmadan ilminden bir şeyi kapsamak mümkün değildir; kürsüsü semâları ve yeri içine almıştır; koruması dışında bir şey kalamaz; yüce ve azamet sahibidir.

------------------

Bilgi:

-Bakara sûresi içinde bir âyet vardır ki, O, Kur'ân âyetlerinin reisidir. O, bir evde okunduğu zaman, içeride şeytan varsa mutlaka çıkar. Bu, Ayet-el Kürsî'dir!..'

Buyuruyor bir hadîs-i şerîf'te Hazreti Resûl aleyhi's-selâm.

Gene buyuruyor Hazreti Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem:

"Her şeyin bir zirvesi vardır. Kur'ân'ın zirvesi de Bakara sûresidir. Bakara sûresinin içersinde bir âyet vardır ki, o Kur'ân âyetlerinin reisidir. Ayet-el Kürsî!.."

Bir gün Hazreti Resûl aleyhi's-selâm yanında bulunan Ebû Münzir'e şöyle sordu:

-Yanındaki Allâh'ın kitâbında hangi âyet daha büyüktür biliyormusun?

-Allâhu lâ ilâhe illâ hu el hayyul kayyum. dedi. Rasûlullah:

-Ey Ebû Münzir. ılim sana kutlu olsun!..'
buyurdu.

Bu hadîs-i şerîflerin dışında daha bir çok hadîs-i şerîf vardır; Ayet-el Kürsî'nin faziletinden bahseden; bunların önemli bir kısmı da namazların farzlarının hemen akabinde okunmasını tavsiye eder. Yani, farzı bitirip selâm verdikten hemen sonra!..

Ayrıca Ayet-el Kürsî'nin eve girildiğinde, evden çıkıldığında, önemli bir işe başlanılmasında, uyumadan önce okunmasının çok büyük faydalar hasıl edeceği hakkında da pek çok haber ulaşmıştır.

Günlük çeşitli tehlikelerden korunmak için sabahları, yedi defa okunması, altısının altı yöne üflendikten sonra, yedincisinin yutulması da tavsiyeler arasındadır.

Ruhaniyeti son derece güçlendirici bu âyetin kırkbin defa okunmasının da çok büyük faydalar temin edeceğinden bahsedilmiştir, bu işin önde gelen tecrübelilerince.
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

6

Sunday, October 21st 2007, 9:45pm

Orada Ayet-el Kürsi mi okunuyormuş? Ah keşke daha önce bilseydim.Biliyorum çünkü Ayet-el Kürsiyi...

7

Friday, July 11th 2008, 12:02pm

alllah razı olsun emeğine sağlık

8

Sunday, October 5th 2008, 12:26am

allah razı olsun

hizmetlerinizden dolayı allah razı olsun

wcf.user.socialbookmarks.titel

TopList:

ListeNur.de - islami siteler listesi

toolbar powered by Conduit

Rate this thread