Giriş yapmadınız.

-»(¯`v´¯)-»Muhabbet Fedaileri artık "Tapatalk" ile cebinizde...-»(¯`v´¯)-»
iPhone veya Android tabanlı cep telefonu kullanıyorsanız, AppStore / Market üzerinden "TAPATALK" uygulamasını indirip kurduktan sonra çalıştırın ve "Muhabbet Fedaileri" diye aratın. Tapatalk ile Muhabbet Fedaileri Forum artık cebinizde...

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

22.05.2004, 06:20

Yer altından gelen çığlıklar... Mutlaka dinleyin!

Fransız dergisi "Encore Fatima" ve Finlandiya gazetesi "Ammenusastia" da çıkan haberlere göre deprem oluşumunu incelemek üzere 1989 yılında Sibiryada kuyu kazan Rus ve Norveçli bilim adamları 16 km derinlikte bir boşluğa rastlarlar. Rus bilim adamı Dr. Dimitri Azzacove´nin anlattığına göre fay hatlarının hareket sesini kaydetmek için boşluğa indirdikleri mikrofondan insan sesine benzer sesler duyulur. ılk önce aletlerde bir hata olabileceğini düşünen bilim adamları cihazlarda yaptıkları ayardan sonra sayısız çığlıklar duyduklarını söylerler. Bu arada boşluktaki sıcaklığın yaklaşık 2000° derece olduğu tesbit edilir. Paniğe kapılan bilim adamları derhal olay yerini terkederler.

Dr. Azzacove bir kominist olarak Allah´a ve ahirete inanmadığını, fakat milyonlarca insanların acı içinde feryatlarını duyduktan sonra Cehennem´in varlığına inandığını söyler.

Yer altından gelen sesleri dinlemek için tıklayın (mp3 - 604 KB)
yukarıdakı link çalışmazsa >buraya< tıklayın. (üstteki mp3´ün aynısı)

Aynı sesler ingilizce açıklama ile... (Real Player gerekli)
Aynı sesler ingilizce açıklama ile... (Real Player içinde)
Aynı sesler ingilizce açıklama ile... (mp3 - 2,46 MB)

Kaynaklar:
http://www.habervakti.com (türkçe)
http://www.haberx.com (türkçe)
http://heavenparadise.port5.com (almanca)
http://www.etika.com (almanca)
http://www.terramon-ta.net (almanca)
Die Hölle angebohrt (almanca)
http://www.e-esoterique.com (fransızca)
http://www2.uol.com.br (ispanyolca)
http://www.hellsreal.com (ingilizce)
http://www.branchministry.net (ingilizce)
http://www.av1611.org (ingilizce)
http://www.nowsthetime.org (ingilizce)
http://home.inreach.com (ingilizce)
Screams from Hell (ingilizce)
Sounds from Hell (ingilizce)
Drilling for Hell (ingilizce)
Use this to scare your children! (ingilizce)

Allah’ım! Gerek dünyada, gerekse ebedî âhiret yurdunda bizi umduklarımıza ulaştır! Bizi korktuklarımızdan emin kıl! Bizi Cennetine ulaştır! Bizi Cehennem ateşinden emin kıl! Bizi rahmetine ulaştır! Bizi gazabından emin kıl! Bizi cemâline ulaştır! Bizi kahrından emin kıl! Bizi merhametine ulaştır! Bizi azabından emin kıl! Bizi emrettiklerine ulaştır! Bizi yasakladıklarından emin kıl! Bizi ibâdetine ulaştır! Bizi isyandan emin kıl!

Bizi Sana ulaştır! Bizi Sen’den uzaklaşmaktan emin kıl! Bizi Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a ulaştır! Bizi küfürden emin kıl! Bizi Mehdîye ulaştır! Bizi Deccâlden emin kıl! Bizi salih kullarına ulaştır! Bizi gazabına uğrayan kullarından emin kıl!

Allah’ım! Bizi huzurlu kıldığın kullarından eyle! Gazap ettiğin kullarından eyleme! Bizi rızkını bol yazdığın, ama şükreden kullarından eyle! şükürsüz kullarından eyleme! Bizi iyi ahlâklı kullarından eyle! Kötü ahlâklı kullarından eyleme! Bizi mekânı Cennet olan kullarından eyle! Cehennemi yurt edinen kullarından eyleme!

Âmîn… Âmîn… Âmîn…

2

22.05.2004, 13:05

BENDEN BıR RÜYA

Anneannem ibadetsiz bir kul idi.Ayrıca Cimri hasis ve dedikoducu ve bunun gibi Cenabı Allah"ın hoşuna gitmeyen hal ve tavırları var idi.Tabi bu özelliklerinde ailemizin Alevi düşüncesinde olup, sapkın düşüncelere sahip olmasının ve aile eğitiminin bu doğrultuda yapılmasının etkisi çok büyüktü.Çünkü öyle görmüş öyle inanmıştı.Allah affetsin Yarabbim Affet sen onu.
Yıl 1993 o zaman 13 yaşındayım.
Anneannem vefat etmişti. O gün ev kalabalıktı. Cenaze işlemleri bittikten sonra annemgil evin diğer odasında taziyeleri kabul ediyordu. bende aynı gün gece saat 22,00 civarında diğer odada uykuya dalmıştım. Gece rüyamda bulunduğum odada evde telefon olmamasına rağmen televizyonun üzerinde bir telefon oluyor ve acı acı ısrarlı bir şekilde çalıyordu. bende yattığım yerden kalkarak Allah Allah bu telefonun burda ne işi var diyerekten telefona doğru ilerledim. Ve Telefonu açtığımda önce insan çığlıkları sanki insanlar bir hamama katılmış hep birden feryadü fügan ediyor gibi çığlık çığlık yankı yankı insan sesleri ve biraz sonra anneannemin acı çığlıklarını duydum. yukarıda dinlediğim insan çığlıkları gibi sesler geliyordu arka plandan bu seslerin arasında anneannemin sesi net bir şekilde BÜYÜK BıR IZDIRAP BÜYÜK BıR FERYAD ıLE KURTARIN BENı KURTARIN BENı KURTARIN BENı DıYE BAğIRIYORDU.Sanki arkasında biriside onu zorla geri çekiyor gel buraya bu kadar telefon görüşmesi yeter gibi. SESLER ÇIğLIKLAR BÜYÜDÜKÇE BÜYÜDÜ ANNEANNEMıN SESı BU SESLERE KARIşTI GıTTı.BENDE CENAZENıN ETKıSıNDEN KURTULAMADIğIM ıÇıN HAYRETLER ıÇERıSıNDE KALDIM.VE ÇOK KORKTUM. Birden yattığım yerden kanter içinde kalktım. Diğer odada Annemgil ve misafirler halen oturuyorlardı. Misafirler halen gitmemişti. Hemen kendimi dışarıya attım. Annemgilin oturduğu odaya koştum. Rüyamı anlattım. Ama kimse inanmamıştı bana çünkü ben daha yatalı yarım saat olmuştu. Yani saat 22.30 du.BU RÜYA BENıM HAYATIMDA DÖNÜM NOKTASI OLMUşTUR. O günden sonra ahiret inancım ve Cennet Cehennemin varlığı en önemlisi bizi yaratan"ın bir tek "O" ALLAH CELLE CELALÜHÜ olduğuna iman ettim. şimdi Cenabı Allah"a binlerce şükrediyorum. ıyiki o rüyayı sadıka bana gösterilmişti. Allah'ım sana yüz binlerce şükürler. Hamdü senalar sana

3

28.05.2004, 15:12

Ben de ilk once buna inanmamistim ama Ustadimizin bazi sozleri destekleyiciydi.
Mektubat 'tan 1.Mektub 3.Suale bir bakmanizi tavsiye ederim cok ilginc
I am Free because I am Slave of Allah

4

31.05.2004, 16:18

Cehennemin ayak sesleri mi?

Rasim YÜKSEL: “Bir internet sitesinde bir Rus bilim adamının deprem araştırması yapmak amacıyla yerin 14400 metre altına bir aygıt indirdiklerini yazıyor. Depremle ilgili sesleri kaydetmek için çalışma yaparken insan seslerini duymuşlar ve kaydetmişler. Siteden sesleri bizler de dinledik. Kafamıza takıldı, acaba kabirle ilgili azap çeken insanların sesleri olabilir mi? Allah’tan insanlar ibret alsın diye böyle bir durum olabilir mi?”

şanlıurfa’dan Ziraat Yüksek Müh. Mithat VURAL: “Rus Jeoloji araştırma ekibi bilim adamlarının Sibirya’da yerin 14.4 km derinliğinde kaydettikleri çığlık atan insan sesleri ile ilgili haberin Türkçe’sini (www.mutefekkir.com) adresinde işitilen seslerle birlikte yayınlamışlar. Araştırma ekibinden Dr. Azzacov’un anlattıkları şeyler ilginç. Haberi ve sesleri oradan okuyup yorumlar mısınız? Böyle bir şey olabilir mi?”


Evet; aşağıda, yerin altında bir şeylerin olduğu kesin. Dışarıdan göründüğü gibi yerin içinin hiç de sakin olmadığı muhakkak! Bu haberi bahsettiğiniz siteden okudum ve sesleri işittim. ısteyen herkes de bir ınternet Cafe’den bu adreslere girebilir, haberin detayını okuyabilir ve sesleri işitebilir. Yoğun sesler bir montaj işine benzemiyor. Fakat seslerin gerçekten berzahtan yankılanmış sesler olup olmadığı konusunda bir şey söyleme imkânım yok. Herkes gibi ben de, olur mu böyle şey, diyorum. Fizikî olarak berzahtan ses kaydetmenin mümkün olmayacağını biliyorum.

Fakat biliyorum ki, her şey fizikten ibâret değil. Fizik ötesi hakîkatler fizik âlemi sarmış durumda. Âlem-i berzah denilen bir âlem var; ölenlerin ruhlarının bulunduğu âlem ve bizimle çok yakın alâkalı. ınsan öldüğü zaman berzâh âlemine gidiyor. Ve ameline göre burada hesap gününe kadar kısmî bir mükâfât veya cezâ görüyor. Meselâ Firavunun kavmi için Kur’ân, “Onlar kıyamete kadar sabah akşam o ateşe sokulurlar”1 buyurmuştur. Buna inanıyoruz. Firavun kavmi gibi Peygamberi reddeden kaç kavim var kim bilir?

Âlem-i misal denilen bir başka âlem daha var; yaşanan tüm olayların oluk oluk içine aktığı bir âlem. Bizimle çok alâkalı. Tüm geçmiş zamanlar ve yaşanmış olaylar da bu âlemin içinde.

Üstad Bedîüzzaman Hazretleri dünya çekirdeğinin, berzah âlemi ile misâl âleminde bir büyük ağaç gibi dal budak saldığını ve kâinâta omuz omuza vuracak bir büyüklüğe ulaştığını kaydediyor.2 Bu âlemleri beş duyumuzla algılamasak da, var olduklarını ve berzah âleminin yaşayan ruhlarla, misâl âleminin de en ince detayına kadar ses ve görüntü kayıtlarıyla birlikte yaşanan olaylarla dolu olduğunu biliyoruz.

Berzah âleminden ses işitmek imkân dışı değildir, yeni değildir ve aslında itimatsızlık konusu etmeye değer bir şey de değildir. Peygamberler ve evliyâlar berzah âlemi ile zaman zaman temas kurmuşlardır. Nitekim Üstad Bedîüzzaman Hazretleri de ruhların bizlerle iletişimi bulunabileceğini, bu kapının kapalı olmadığını bildiriyor.3 Peygamber Efendimiz (asm) âlem-i berzahtan çok sesler işitir, çok manzaralar görür ve bunları ashabına aktarırdı. Meselâ bir defasında ashabıyla birlikte çok derinlerden bir gürültü işitti. Buyurdu ki: “Bu gürültü, yetmiş senedir yuvarlanan ve bu dakikada Cehennemin dibine ulaşan bir taşın gürültüsüdür.” Az sonra yetmiş yaşında bulunan bir münâfığın ölüm haberi geldi.4 Peygamber Efendimiz (asm) ümmetini ölüm ötesi konusunda uyarır; “Ben sizin görmediğinizi görüyorum. Siz benim bildiğimi bilseydiniz, az güler, çok ağlardınız! Yataklarınız üzerinde kadınlarınızla eğlenip tad alamazdınız! Yüksek sesle Allah’a yalvararak yollara dökülür, dağlara çıkardınız!” buyururdu.5

Peygamber Efendimiz (asm) bir başka hadisinde berzah âleminden şöyle bir haber bildirdi: “Cenâze tabuta konulduğu ve erkekler onu boyunları üzerine yüklendikleri zaman, şayet hayatında iyi bir kimse idiyse: “Beni yerime çabuk ulaştırın!” der. Eğer iyi bir kimse değilse, “Eyvah! Helâk oldum! Nereye götürüyorsunuz?” diye feryad eder. Ölünün bu feryadını insanlardan başka her şey işitir. Eğer insan işitmiş olsaydı, düşer bayılırdı!”6

Diğer yandan Üstad Bedîüzzaman’a göre yerin merkezi küçük Cehennemden (Cehennem-i suğrâ) ibârettir! Yüzey ile arasında altı bin küsûr kilometrelik bir mesafe bulunan yerin merkezinde iki yüz bin derecelik bir ateş vardır ve bu ateş dünya ateşinin iki yüz katıdır. Bu ateş berzah âlemine göçmüş bir kısım insanlar ve cinler için büyük Cehenneme ait bazı vazifeleri vekâleten yapıyor. ıleride yer küre nasıl üzerinde yaşayanları haşir meydanına boşaltacak ise, karnında bulunan küçük Cehennemi de Allah’ın emriyle büyük Cehenneme teslim edecektir.7

Netice olarak, ses kaydının sıhhati inkâr edilebilir belki! Fakat edilse ne olacak? Olay böyledir! Berzah âleminde küçük Cehennem, hesap gününden sonra büyük Cehennem bir vâkıadır! Bedîüzzaman Hazretleri bundan dolayı insanlığı şöyle uyarmıştır: “Nev-i beşerin en büyük meselesi Cehennemden kurtulmaktır!”8

Fakat hiç şüphe edilmesin ki, Allah’ın azabından korkup Allah’ın rahmetine sığınanlara müjde vardır. Cenâb-ı Allah müjde ediyor ki: “Rabb’inin azabından korkan kimseye iki Cennet vardır!”9


DUÂ

Ey rahmeti sonsuz Rabbim! Ey keremi bol Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey lütfu sonsuz! Ey övgüye tek lâyık Rabbim! Ey her işi hikmetli Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey şefkati sonsuz! Ey tek şeref Sahibi Rabbim! Ey tek tasarruf Sahibi Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey acıması sonsuz! Ey tertemiz Rabbim! Ey esenlik veren Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey bağışlaması sonsuz! Ey tek güven veren Rabbim! Ey tek koruyan Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey esirgemesi sonsuz! Ey izzet sahibi Rabbim! Ey kudret sahibi Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey merhameti sonsuz! Ey tek büyük Rabbim! Ey her şeyi yaratan Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey affı sonsuz! Ey başlangıcı olmayan Rabbim! Ey sonu olmayan Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey sevgisi sonsuz! Ey varlığında şüphe olmayan Rabbim! Ey her şeyin iç yüzünü elinde tutan Rabbim! Bizi Cehennemden kurtar! Bizi affet ey ilgisi sonsuz!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...Dipnotlar:
1- Mü’min Sûresi: 46,
2- Lem’alar, s. 70,
3- Mektûbât, s. 13; Sözler, s. 478,
4- Müslim, Cennet, 31; şuâlar, s. 498,
5-Rıyâzu’s-Sâlihîn, s. 309,
6- Rıyâzu’s-Sâlihîn, s. 335,
7- Mektûbât, s. 15,
8- Asâ-yı Mûsâ, s. 45,
9- Rahmân Sûresi: 46.

Kaynak: www.fikih.info

5

02.06.2004, 01:48

Cehennem kelimesi herzaman bana korku vermistir,cehennem cok korkunc bir kelime Allah c.c cümlemize oradan korusun .Bu duyulan sesler hele oradaki bagrisan kadin seslerinin daha fazla olmasi beni dahada cok korkuttu ,cünkü s.a.v efendimiz cehennemin kadinlarla dolu oldugunu ifade etmis..Bu sesler ne derece dogru ne derece yanlis tartisilir ,ancak cehennem dendigi zaman bir korku yaratiyor ,bir karmasalik ,bir bagiris ,bir kacis kurtulmak istemek oradan. bilemiyorum kokmamiz gerek ..Allah yar ve yardimcimiz olsun..
Ümitvar olunuz..

6

04.06.2004, 00:08

Amin kardeşim Nuruhuda
Geçenlerde Yeni Asya gazetesinde ismini hatırlayamıyorum. hangi ağabeyimiz yazmıştı. Böyle olaylar sansasyon oluşturmak için yapılıyormuş. ımtihan dünyasında herkesin her şeyle imtihanı oluyor. Ama ıman konusuna gelince o insanın ferdi imtihanı. Yani ımanı ferd olarak kazanmak herkesin boynunun borcu.

Böyle olaylar imtihana tersmiş.Bana gayet mantıklı geldi. Evet herkese böyle bir olay gösterilse herkes iman ederdi. O zaman müminle kafirin farkı ne olurdu. Çok doğru bir tespit yapmış ağabey hakkını helal etsin adını hatırlayamadım. Ama muhakkak sizler biliyorsunuzdur ismini.


1, sebeb internet sitesine belki milyon kişi girdi. ve müthiş bir rant elde edildi.
2, sebeb imtihana ters bir olay
3, sebeb 1989 yılında olan bir olay şimdiye kadar gizli tutulamaz. böyle bir olay üstelik gizli tutulacak bir şey değil.bu benim tespitim.
4, sebeb o kadar yerin altı kazılamaz, Petrol aramak için bile bu kadar kazı yapılmıyor.
5,sebeb o kadar sıcağa indirilecek bir alet varmı bilmiyorum.
6,sebeb ağabeylerim arasında bunun tamamen asparagas olduğuna dair yorumlar var.

7

04.06.2004, 15:54

bu seslerin yecüc mecüc kavminin sesleri olması muhtemeldir...
şüphesiz doğru yol, Allah'ın yoludur. (Al-i ımran 73)

8

02.07.2004, 01:48

Alıntı sahibi ""Cemil""

Benim tavsiyem, bu aralari cok dikkat etmemiz lazim, cünkü bazi gizli zindik komiteleri müslümanlara oyunlar hazirliyorlar.

Ben böyle fantazi ve malayani seylere zerre kadar ehemmiyet vermiyorum. Böyle seyler bence renkli balon hükmünde olan seyler.

Bu haber doğru olsun veya olmasın -bütün hayatını tek dünya üzerine kuranları rahatsız etse de- küçük Cehennemin yerin altında olduğu gerçeğini değiştirmez.
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

9

16.04.2008, 14:12

işte inanmayanlara kanıt

10

16.04.2008, 15:11

Kabir azabı videosu gibi, bence asılsız bir haberdir bu da..
Çünkü Cenab-ı Hak imtihan perdesini, ahir zamanda yırtmaz..

11

23.05.2008, 15:16

selam,
bırakın bu saçma sapan işleri, Allahınızı severseniz. Armstrong aya indiğinde ezan sesi duymuş diye yıllarca milleti uyuttunuz.

Bırakın bu işleri ya..
Andolsun biz, Kur'ân'ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?
(Kamer-17)

12

23.05.2008, 17:41

Bunu yabancılar da haber yaptı tosunum. Burada paylaşılmış o mu dokundu. Uyuttunuz diyerek bize niye çatıyorsun hem? Ben öyle birşey yaptığımı hatırlamıyorum. Forumdan başka hatırlayan var mı? Madem böyle edepsizlik yapacaksın, Allah'ın selamını niye veriyorsun önden.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

13

26.05.2008, 09:30

Selam,
Edepsiz ve diğer çirkin ifadelderini sana aynen iade ederim TOSUNUMUN TOSUNU.

Armstrong meseleseini de yabancılar haber yaptı. Ne yani, onlar haber yaptı diye doğru mu oluyor? Yaptınız derken sen ve senin gibilerinin zihniyetini kastediyorum. Zafer derginiz haber yapmadı mı bunu, allandıra ballandıra? Sen bir araştır istersen. Ha bir de şunu araştır: Neden böyle haberlerin üstüne balıklama atlayanlar hemen nurcular oluyor? Bir araştır bakalım. TOSUN EFENDı.
Andolsun biz, Kur'ân'ı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur?
(Kamer-17)

14

26.05.2008, 10:12

Yazından cehalet akıyor. Türkiye'deki bütün haber yapan siteler de haber yaptı bunu. Bu olay dünyanın her yerinde haber yapıldı. Nasıl gelip nurculara malediyorsun. Sana tosunum dememin sebebi, deli dana gibi ortalığı yıkman cahilliğin ve sakarlığınla. Kaç çam devirdin şu sözlerinle. Bana edepsiz diyene bak, mesnetsiz iftira atıyor buraya gelip de, hem saçma sapan iş yapmakla, hem milleti uyutmakla itham ediyor. Yazdıklarını tekrar oku bakalım.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

15

26.05.2008, 10:23

@rehber lütfen saygılı olunuz. Seviyenizi belli etmeyiniz...

16

26.05.2008, 14:19

Selam,
Bana saygılı ol diyenler, önce saygılı olmayı bilmeliler. Bak bakalım dostum, önce kim saygısızlık etmiş, ondan sonra yaz ne yazacaksan. Siz yapınca saygısızlık olmuyor öylemi? Ben arkadaşa banim için kullandığı ifadeleri kendisine iade ettim. Yani benim söylediklerim aslında kendisini söyledikleridir. Bu da böyle biline...

Ne kadar haber yapılırsa yapılsın, ben böyle şeylere asla inanmam. Eminim yıllar sonra bu adamlar ortaya çıkıp " ya aslında biz yalan söyldedik, o sesleri stüdyoda çektik" diyecekler. Bağıranlardan biri avrupalı gibi bağırıyor. Yani muhtemelen ingilizce bağırıyor.

Söyleyeceklerim bu kadar.

17

26.05.2008, 15:27

Hadi diyelim öyle oldu, bundan bize ne, bize onu izah et? Biz mi tezgahlıyoruz bunları? Koyulmuş haberi görüp, ağzına geleni diyorsun, olacak iş mi bu? Ben bu yaklaşımda art niyet ararım.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

*HEP$!*

Acemi

Mesajlar: 1

Meslek: öğrenci :)

Hobiler: herşey

  • Özel mesaj gönder

18

06.06.2008, 08:39

çok ilginç :?: şaşırdım

Mesajlar: 108

Meslek: Öğretmen

Hobiler: Risalei- Nur -Eğitim Öğretim- Bulmacalar - Arılar ve Bal

  • Özel mesaj gönder

19

06.06.2008, 19:55

cemaat dışından siteye gelerek sureti haktan görünüp aslında üzüm yemekten çok bağcı dövmeyi hedefleyen rehber gibi sefil kişilikli insanları kınyorum. Nezaketsiz kaba ve psikolojik dengesi bozuk zavallılar olarak görüyorum.Kendilerini iyiniyetlii olarak görmüyürum.Hatta ajan provaktörler olarak görüyorum
Zaten adam iyi niyetli olsa bir yanlış gördüğünde dostane el uzatır.Gelip burada hakaretler ederek eleştiriler karalayan mahluklar kesinlikle iyi niyetli değiller.
Tenkit ,onarıcı ve yücelltici bir mana taşıyorsa anlamlı ve kabul edilebilir cinstendir. Yoksa al eline karayı sür önüne gelene. bunun adı tenkit değil tahriptir.
Rehber efendi, utanmadıktan sonra dilediğini yaz.
Her nefis ölümü tadacaktır.
Ayeti Kerime meali

20

21.06.2008, 15:46

slm

selamun aleküm foruma girebilmem için mesaj yazmam gerekiyormuş yardım edin lütfen

TopList:

ListeNur.de - islami siteler listesi

toolbar powered by Conduit

Bu konuyu değerlendir